Edycja Szablonu Print Design i podobnych do niego.

Odpowiadam na pytania zadawane tylko w komentarzach pod wpisami!

 

wtorek, 24 kwietnia 2012

Jak poszerzyć nagłówek bloga?

Blogi typu star-poli czy ananasowemsp mają duże nagłówki na całą szerokość bloga. Po wgraniu szablonu PrintDesign i ustawieniu nagłówka za pomocą gadżetu - dostępnego na podstronie Układ - niestety nie osiągamy takiego efektu. Dlaczego?

W standardowej opcji nagłówek tego szablonu składa się z dwóch kolumn, w jednej mamy tytuł lub logo a w drugiej opis bądź banner reklamowy. Nie przewidziano tam możliwości wstawienia wielkiej grafiki.

Jak zatem poszerzyć miejsce na nagłówek?

Trzeba dokonać kilku modyfikacji by zdjęcie dodane w gadżecie pojawiło się na całą szerokość bloga. Należy edytować parę marginesów, zmienić ustawione na sztywno wysokości boksów. Przejdź na forum i przeczytaj => ten temat.

Można też zrobić nagłówek zmieniający się po każdym odświeżeniu strony. Wystarczy przygotować parę obrazków do rotatora (najlepiej bez tła pod postaciami) a następnie udać się na forum i zastosować rozwiązania opisane w drugiej części powyższego tematu.

Instrukcja przewidziana jest dla szablonu Print Design, ale rozwiązań użytych w niej można próbować w pokrewnych skórkach. W przypadku zmiennego nagłówka rozwiązanie jest uniwersalne i da się wprowadzić wszędzie gdzie dostępna jest edycja kodu HTML.
Przydało się? Polub i poleć znajomym:

7 komentarzy:

 1. Dziękuję bardzo! Wreszcie udało mi się pokazać nagłówek na blogu :)
  Czytałam też część o zmiennym nagłówku... Wszystko szło dobrze dopóki nie miałam wleić tego - .random-header {margin: 0 auto; text-align: center;} - w sekcji edytowania CSS. Nie mogę znaleźć odpowiedniego miejsca.. Raz spróbowałam to zamiast nagłówka pokazał mi się w rogu ten ↑ napis. Wydaje mi się, że resztę zrobiłam dobrze...
  Tu jest adres bloga http://qnop-nusia-msp.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Hej możesz dodać na stronę instrukcję jak rozciągnąć chat xat? Proszę:D

  OdpowiedzUsuń
 3. @Anonimowy - zaktualizowałem instrukcję tu na blogu, masz tam napisane jak poszerzyć okienko czata ;)

  @Niusia11 - takie kody wklejamy w sekcji CSS, więc trzeba odnaleźć inne wyglądające podobnie i dokleić pomiędzy. Odszukaj np. Body { tutaj będzie coś} i wklej tuż pod nim.

  OdpowiedzUsuń
 4. ja nie wiem jak wgrać obraz na miejsce nagłówka. jak to zrobić, pomożesz?

  OdpowiedzUsuń
 5. kurcze jak wchodze na forum to trzeba się zarejestrowac ale nie przyhcodzi mi e mail ?
  mozna podac haslo zeby tutaj zrobil pan to wlasnie poszerzyc miejsce ? czy raczej nie?

  OdpowiedzUsuń
 6. nie umiem ..
  moglby pan dodac sie do wspoltworcow i zrobic wlasnie szerszy szablon ? prosze

  OdpowiedzUsuń
 7. Karolino, darmowych porad udzielam tylko na forum. Czy podałaś dobry e-mail przy rejestracji? wystarczy literówka by aktywacja nie dotarła, czasem wiadomość może trafić też do spamu.

  OdpowiedzUsuń

Przed zadaniem pytania przeczytaj to: regulamin.
Odpowiadam tylko na pytania osób, które obserwują tego bloga.