Edycja Szablonu Print Design i podobnych do niego.

Odpowiadam na pytania zadawane tylko w komentarzach pod wpisami!

 

sobota, 4 marca 2017

[popularne posty] Jak naprawić rozmazane miniatury w gadżecie?

Od dłuższego czasu na blogerze następuje wiele przemian. Dużo na plus pod względem możliwości tworzenia nietypowych szablonów, ale niektóre z nich potrafią czasem wkurzyć, bo stare rozwiązania w naszych motywach przestają działać. Osoby używające na bloggerze szablonów pobranych z internetu oraz gadżetu z popularnymi wpisami mogą mieć kłopot z jakością obrazków w miniaturkach. Pojawiło się wiele instrukcji pokazujących jak to naprawić, ale te rozwiązania oparte są o javascript. Skrypt szuka konkretnej wartości w źródle bloga i podmienia ją na inną. Dzięki temu obrazki z 72x72 pikseli zmieniają się na duże prostokąty i kwadraty, ale problem powraca co jakiś czas, jak parametr ulegnie zmianie. Wtedy skrypt nie rozpoznaje kodu i nic nie modyfikuje. Na szczęście są metody na pozbycie się problemu skutecznie...
Jeżeli w waszym kodzie znajdują się fragmenty podobne do tych:
replacement.replace(/w72-h72-p-nu/g,'s'+size+'-c');
src.replace( 'w72-h72-p-nu', 's650' );
a podmiana kodu na w72-h72-p-k-nu, s72-c, s72-c-k-no lub w72-h72-p-k-no-nu nie skutkuje, to polecam rozwiązanie systemowe - resizeImage.

Odsyłam do instrukcji na forum, gdzie wyjaśniłem jak szukać kodu i w jaki sposób go zmodyfikować => Jak powiększyć miniatury popularnych wpisów bez użycia javascript?


Macie jakieś pytania odnośnie widżetu popularne posty? Zapraszam do działu zapytaj na forum, do zadawania ich w komentarzach poniżej, w poście na facebooku lub w społeczności na google plus. Jeśli problem nie dotyczy bezpośrednio Was, to może przyda się znajomym - dajcie im znać.
Przydało się? Polub i poleć znajomym:

1 komentarz:

Przed zadaniem pytania przeczytaj to: regulamin.
Odpowiadam tylko na pytania osób, które obserwują tego bloga.